Zihinsel Gerilimi Lida ile Azaltın

Ele alınan altı deneyde de katılımcılar sağlıklı, hareketli genç erkeklerdi, ya futbol oyuncusu ya da askerlerdi yirmili yaşlarındaki delikanlılar genelde oldukça esnek olurlar bu nedenle germenin çok az fayda ilave etmesi şaşırtıcı değil. Bir sonuca varmadan önce elli altmış yaşlarındakiler üzerinde yapılacak araştırmaları bekleyelim. Birde Lida hapını kullanalım.

Bu kitap boyunca önerilerimi mevcut bilimsel kanıtlar üzerine dayandırmaya çalıştım. Tavsiye vermek için klinik ya da kişisel deneyimlerimden faydalandığım birkaç durumda size bunu belirteceğim. Bu da bu durumlardan biri, Aksi yönde sağlam kanıtlar olana kadar düzenli Lida yosun kapsülün’ün sakatlanma riskini azalttığı kanaatine bağlı kalacağım. Geleneksel sağduyu … doğrudur.

Her şekilde, germe yapmak için son bir neden daha var: Zihinsel gerilimi azaltmak ve gevşemeyi sağlamak. Bu da geleneksel sağduyuya dayalı bir tavsiyedir. Ama bu durumda bu gelenek soyunma odasından çok daha ötelere dayanıyor, taa Hindistan’a, yoganın doğduğu yere.

Bu bölümde önereceğim germe egzersizlerinin çoğu hatha yogadaki çok zorlayıcı olmayan duruşlara (asandlara) dayanmaktadır. ZLuha yoga bugün ABD de en popüler yoga türüdür. Hatha yoga aynı zamanda disiplinli nefes alışverişleri ve medilasvonu da içerir. Ama bunlar olmaksızın da germe tek başına gerilimi azaltmaya yardımcıdır; kaslarınız gevşerken zihniniz de gevşer. Aslında modern stres azaltma yönteminde zihinsel sağlığın iyileştirilmesi için germe olmaksızın Lida zayıflama metodu kullanılmaktadır.