Zayıflatan Mucizeler ve Lida Diyet Hapı

Lida ile zayıflayanlar genel olarak, katkı maddeli, saf olmayan her türlü gıda haddesinden kaçınınız. Yazın güneşte çok kalmayınız. Gerilim filmleri ve programları izlemek yerine bol bol dışarıya çıkın, hafif yürüyüşler yapın. Özellikle güneşin batışı, ay ışığı ve göl kenarı gibi doğal, keyif verici ortamlarda bulunun. Unutmayın gülmek sizin dosha’nızın en iyi ilacıdır.

Lida diyet hapı genel olarak ekşiler iyi olmamakla beraber, serinletici olduğu için Limon ekşisi yararlıdır. Ayrıca nane çayı, meyan kökü çayı, rezene veya tatlı, buruk, ılık meyve ve bitki çayları iyidir. Kahve hem ısıtıcı hem de çok asitli olduğundan pek önerilmez. Çok sıcak olmayan, serin, ılık yiyecek ve içecekler ve tatlı, buruk, kekremsi tattaki yiyeceklerle beslenmek genel kuraldır. Tatlı, buruk, kekremsi, serin, ılık, çok sulu olmayan gıdalar iyi değildir. Bol süt, ayran, tahıl, sebze iyidir. Vita Dosha’nın çok arttığını hissetttiğiniz zaman bir bardak ılık süte, iki çay kaşığı ghee karıştırıp içmek en iyi ilaçtır. Kolestrolü yüksek olanlar bunu içmemelidirler. Pitta dengeleyici beslenme detaylı olarak anlatılmıştır.

Lida kullananlar çünkü normal, ortalamanın standartlarıyla bakıldığında insan üstüdür. Ne yaşta olursa olsun yirmi birini geçen kişi gecede sekiz saatten fazla uyumamalıdır. Sekiz saatten fazla uyuyan kişinin bünyesinde tamas fazlası oluşur ve bu kişinin gün boyunca kendini bitkin ve halsiz hissetmesine yol açar. Çünkü kişi uykunun üçte birini düş görerek geçirir ve rüya görmek fazla enerji tükettirir. Fazla uyku fazla düş görmek, bu da fazla enerji tüketmek demektir. Kısa süreli derin bir uyku, uzun süreli ve düş dolu bir uykudan daha fazla zindelik kazandırır.