Turunç Çiçeği’ nin Yarattığı Lida

Mucizemiz Lida ‘ nın içeriğinde bulunan en etkin madde (bitkisel ekstre) Latince’ de Citrus Aurantium Bigaradia olarak geçen Turunç Meyvesi Çiçeği’ nden biraz bahsedelim istedik! Mükemmel kilo verme periyodunun baş rol oyuncusu Turunç’ un Çin’ de bulunan üreici KmDali tarafından özel tarlalarda yetiştirilen bakımlı Turunç ağaçlarından geldiğini biliyor muydunuz ? Turunç’ un meyve ve çiçeklerinin belirli kısımlarından elde edilen ekstrenin en büyük özelliği yağ yakıcı olması ve mideyi rahatlatıcı özelliği bulunmakta. Bu sayede Lida ile bu kadar rahat zayıflayabiliyoruz!

Ayrıca Turunç; mide gazının çekilmesine, depresyon, uykusuzluk ve çarpıntı durumlarının giderilmesine de yardımcı olduğu için Lida’ nın içerisinde aynı zamanda bir dengeleyici olarak yer almaktadır. Tıp otoriteleri ve herbalistist’ lerin söylemlerine göre Turunç, aynı zamanda anti-depresan ve kasları rahatlatıcı etkiye de sahip. Lida kullanıcılarının bu rahatlatıcı etkileri görüp görmediklerini bilemiyoruz lakin Lida mucizesinin yapı taşı olan Turunç bu özelliklere sahip.

Farklı olarak kozmetik sanayinde koku verici olarak da kullanılan Turunç’ un yağı ve esansı da cilt hassasiyetine, kılcal damarların iyileştirilmesine ve  cildi yenileyici özelliğiyle de bilinmektedir.

Diğer ekstreler mandalina lifi, dut yaprağı ve Cassia meyvesi ve L-Carnitine yanında Turunç sahnede en ön planda ve böylede olmaya devam edecek gibi.