Sağlıklı Yaşam ve Lida Tabletin Etkileri

Lida kapsül bugün ise tekrar yaşam süresinin uzamaya başlayacağı yeni bir döneme giriliyor. Yapılan yeni araştırmalar, tıbbî yaklaşımlar, yeni buluşlar, ilaçlar, ameliyat teknikleri hep insan ömrünü uzatmayı amaçlamaktadır. Gerçekten de bu konularda olumlu gelişmeler olduğunu biliyoruz. İnsanın genel dengesini sağlamasında, daha az hastalanmasında, sağlıklı ve çok uzun yaşamasında, beslenmenin etkisi çok büyüktür.

Lida ile ilgili bu kitap da, bu konuda yeni bir kapı açarak, insanoğlunun daha az acı çekmesi, daha az hastalanması ve daha uzun yaşamasını hedeflemektedir. Beslenmenin derin boyutu, Ayurveda’da gıdaların niceliği ve niteliğinin önemi.

1995 yılı sonunda Hindistan’da bir eğitim programına katılmıştım. İnsanların yiyeceklere nasıl değer verdiklerini, çok az yiyecekleri olsa bile, nasıl paylaşarak yediklerini, yiyeceklere nasıl saygı gösterdiklerini etkilenerek gözlemiştim. Daha sonra, 1996 yılında Almanya’daki Panchakarma Kliniği’ne bir grup Türk hastayı, sekiz günlük bir arınma kürü için götürmüştüm. Burada da aşçının, yiyen kişilere gösterdiği saygının, ortamı şık, huzur dolu yapmasının yiyeceklere kattığı etkiyi ve bunun ne kadar önemli olduğunu yaşayarak gördük. İnsanın temel yapı taşlarını oluştuuyordu.

Lida ile zayıflayanlar günümüzde de akasya balı, bilinen ballar içersindeki en kaliteli, en öz gıda olarak kabul edilir. Gıda maddelerini, nasıl, uygun ve sağlıklı bir şekilde’ vücudu forma sokması gerektiğini görmem, yaşamımdaki önemli eğilimler den biri olmuştur. Bunu sağlayan da, yıllarca yemek pişirmiş ve aynı zamanda TM öğretmeni olan, Frank Lotz’dur. Bu konuda, beslenmeyle ilgili bazı bilgileri kendisiyle yaptığımız sohbetlerden derledim.