Orjinal Ürün Nasıl Üretiliyor ?

Lida Dai Dai Hua Jiao Nang isimli mucize kapsülün üreticisinin Km-Lc laboratuvarları kontrolünde Kunming Dali firmasında yapıldığı bilinen bir durum. Bu üretimin aşamaları konusunda sizleri biraz bilgilendirmek istedik;

Lida’ nın içerğinde bulunan farklı bitkisel ekstreler farklı yöntemlerle oluşturulmaktadır. Turunç ekstresi sıkma yöntemi ile, diğer yaprak ve lif ekstreleri buharlama yöntemi ile öz haline getirilmektedir. 1 adet Lida kapsül içeriğinde bulunan 83 küsür mg. turunç ekstresi yaklaşık 5 Kg. turunçtan alacağınız vitamin, mineral ve etkiyi size sağlayabilir.

Bu ekstreler hammaddeleri olan meyve ve yapraklardan elde edildikten sonra özel makina parkurları üzerinde birbirleriyle Mg. hassasiyetinde harmanlanmaktadır. Harmanlama işlemi sonrasında 1000′ er kutuluk yeterlilik seviyesinde ayrıştırılan ekstreler (30.000 kapsül içeriği) her partide 30 bin kapsül doldurulacak şekilde parkura dizilmektedir. Bu aşamadan sonra kapsül parkurunda ekstreler kapsüllere enjekte edilmektedir. Tüm bu işlemler el değmeden tam otomatik olarak KmDali’ de gerçekleşmekte.

Lida kapsülünün dışındaki muhafazası, yani açık ve koyu yeşil olarak görünen ve ekstreyi bir arada tutan kapsül hammaddesi 2009 ortasında alınan bir kararla vegetable “tümüyle bitkisel hammaddeli” kapsüllere döndürülmüştür. Daha öncesinde balık jelatininden (kılçık tozu) elde edilen bu hammadde, vegetable kapsüller piyasaya sürüldükten hemen sonra güncellenmiştir. Bazı kullanıcılarımız “kapsüllerimin üzerinde herhagi bir ibare bulunmuyor” gibi endişelerle bizlere başvuruyorlar. Bunun da açıklamasını özellikle yapmak istedik;

Vegetable kapsüllerin üzerine baskı yapılamamaktadır. Tümüyle bitkisel içerikten elde edilebilen herhangi bir gıda boyası ve baskı tekniği bulunmadığından “Tümüyle Bitkisel İçerik” ilkesini bozmamak adına bu kapsüllerin üretimi başladığı andan itibaren baskı kaldırılmıştır.

3. aşama ise ana muhafaza ve kutulamadır. Kapsüller büyük bir titizlikle ve yine el değmeden tümüyle otomatik makinelerde blasterlenir. Blaster Çin Sağlık Kurumu tarafından gıda ile temas sertifikasına sahip aleminyum ve pet plastik ile kaplı hammaddeden oluşur. Kutu ise sadece KmDali’ ye has OpenWork teknolojisine sahip büyük bir matbaada basılmaktadır. KmDali özellikle bu matbaaya aşırı önem göstermekte ve teknolojilerini sürekli yenilemekteler. Sahte ürünlerin ve üretimlerin önüne geçmek adına yapılan bu yatırım sayesinde bugün orjinal lida ürününü sahtesinden kolaylıkla ayırabiliyoruz.

Sağlıklı Zayıflamalar.