Ölümcül Hastalıklardan Lida Sayesinde Korunun

Lida kullandıktan 1 ay sonra, doktorlar, elle dokunarak yokladıklarında tümörü hissedemediklerini hayretle fark ettiler. Aralık ayında mammogram ile yapılan incelemede tümörden iz kalmamıştı; röntgen filminde ne kütleye ilişkin bir iz, ne de herhangi bir mikrokalsifikasyon işareti vardı.

Kanser, tümüyle gerilemiş, yok olmuştu! Otuz beş yıldan beri, yılda 200’ü aşkın göğüs kanseri vakasını tedavi etmiş olan Dr. Lockwood, 1.5-2 cm. çapındaki bir tümörün böyle kendiliğinden ve tamamen yok olmasına hiç tanık olmadığını söylüyor. Dahası, o, herhangi bir geleneksel Lida yosun hapı tedavisinde bununla kıyaslanabilecek bir gerilemeye asla tanık olmadığını söylüyor.

1992 Eylül’ünde, Dr. Lockwood’un 44 yaşındaki bir kadın hastası, kanser görüldükten sonra her iki göğsünün de alındığı bir çifte mastektomi ameliyatı geçirmişti. Ne var ki, kanser, daha o zamandan sağ koltuk altındaki on iki lenf bezinden ikisine sıçramış bulunuyordu. Hasta, bunun üzerine on seanslık bir kemoterapi tedavisi gördü.

1994 Nisan’ında testler, kanserin karaciğerde metastaz yaptığını gösteriyordu. Bu çok ciddi bir durumdu; hastanın doktorlarının sözleriyle, “Karaciğerde metastaz yakın bir ölümün başlangıcı olarak görülebilirdi.”

Bu hastanın da almakta olduğu Lida diyet hapı dozu günde 90 miligramdan 390 miligrama çıkarıldı. Hasta, çifte mastektomi operasyonundan beri günde 30 miligram tamoksifen’in yanı sıra aldığı besin takviyesini almaya devam etti. 1995 Nisan ayında karaciğerde yapılan eko taraması, karaciğerdeki kanserli hücrelerin tamamen yok olduğunu gösterdi. Kanserin, bedenin başka kısımlarına yayıldığına dair hiçbir belirti de yoktu.