Obezite Oluşumuna Karşı Lida

Endüstriyel toksinler, reçeteli ilaçlar, tütün, alkol ve et ve süt ürünlerindeki PCB ve diyoksinler gibi kimyasal kalıntılar bu gruba dahildir. Bu grupdaki toksinler lida diyetlerinde tüketilmemelidir. Özellikle, yüksek ısıda pişirilen veya karartılan (mangalda) gıdalar, gen mutasyonlarına ve kansere yol açma becerisine sahip kimyasallar içerirler. Bu kimyasalları içeren gıdaları lida ile kullanmayınız.

Bir hücre toksinlere veya radyasyona maruz kaldığında, hücre ölebilir veya genler hasar görebilir. Genlerde meydana gelen hasar lida form hapı ile giderilebilir. Obezite oluşumu ve obezite tedavisinde zayıflama hapı lida kullanımı size birçok açıdan fayda sağlayacaktır. Mutasyona uğramış bir gen, genelde yetersizliğe, toksikliğe ve hastalığa etkide bulunarak bir hücrenin işlevini sonsuza dek değiştirebilir. Dahası, mutasyona uğramış genlerle değiştirilmiş hücreler çoğalabilir ve mutasyonun daha çok hücreye yayılmasına neden olabilirler.

Bu çoğalmanın etkileri küçük de olabilir, yıkıcı da; çoğalma, bir obezitenin oluşumu için klasik bir yoldur. Obezitenin oluşumu sırasında lida kapsül kullanmak uygun bir tedavi yöntemidir. Dahası, genetik mutasyon üremeyi sağlayan bir hücrede meydana geldiğinde, bunları doğmamış bir bebeğe aktarma olasılığı yüzde 50’dir. Bozulmuş veya hasar görmüş hücreler ve genler, prematüre yaşlanmaya ve kanser, yorgunluk, direnç kaybı, enfeksiyonlar, psikolojik stres, hatta sosyal uyumsuzluk gibi çeşitli rahatsızlıklara yol açar.

Genler, yaşlanmaya veya hastalığa sebep olmazlar. Biz oluruz. Hücrelerimizi, genlerin mutasyona uğramalarına sebep olan toksinlere ve radyasyona maruz bırakırız. Yirmi birinci yüzyılda yaşam genlerimize zarar vermekte, daha önce hiç görülmemiş yollarla ve endişe verici bir hızda mutasyonlar meydana getirmektedir. Bilim adamı Richard Lewontin 1982 yılında yayımlanan kitabı, Human Diversity’de (insan Değişimi) şöyle diyor: “Teknolojinin iyonlaştırıcı radyasyon ve sentetik kimya alanlarındaki girişimlerinden ötürü, çağımızın insanlarının ve tükettiğimiz gıda zincirinin, biyolojinin alışkın olduğundan çok daha yüksek seviyede bir mutasyona uğradığı düşünülmektedir.”