Lida Yeme Alışkanlığınızı Değiştirir

Kendinize başka bir şey sorun: “En çok neden keyif alıyorum? Yemekte içtiğim bir kadeh şaraptan mı? Pazar öğleden sonra yediğim bir külah dondurmadan mı?” Düzenli olarak yediğiniz şeyleri düşünün. Bunlardan hangisi size en fazla zevk veriyor ve hangisini anlamsız derecede çok tüketiyorsunuz? Fransız kadınlarının bildiği bir başka şey, yiyeceklerin çoğundan alınan zevkin ilk birkaç lokmada olduğudur; ikinci porsiyonu yediğimiz çok nadirdir. Lida sayesinde keyif aldığımız şeyleri rutin haline getirmeyiz.

Vazgeçmeniz gerekenin ne olduğuna hala karar veremiyor musunuz? Pekala, öyleyse Müfettiş Renault’nun yaptığını yapmanın, “olağan şüphelileri toplamanın” zamanıdır. İşte pek çok kadının çok fazla tükettiği şeyler: patates cipsi, beygıl, makarna, pizza, kızartmalar, meyve suları, bira ya da daha sert içkiler, şeker, dondurma, kolalı içecekler ve bağımlılık derecesinde tüketilen çikolata. Bunlardan herhangi birini her gün yiyorsanız (mesela her sandviçin yanında patates kızartması), Lida sayesinde bunu fırsat bilin! Eğer, önünüzdeki üç ay için bu düşmanları tamamen kesmek sizi aşırı zorlamayacaksa, kesin. Ama bunlardan biri kendinizi mutlu hissetmeniz için çok önemliyse yavaş yavaş azaltın. Lida zayıflama kapsülü zaten size zayıflama konusunda yardım edecektir, merak etmeyin. Sodayla karıştırılmış meyve suyu tek başına meyve suyundan çok daha fazla susuzluk gidericidir.

Meyve suyu kısmını yavaş yavaş azaltabilirsiniz. Ekmek özeldir, Fransızlar için hafife alınacak bir şey değildir. (Aslında ekmek de çikolata gibi en iyi dostunuz ya da en kötü düşmanınız olabilecek o nadir yiyeceklerden biridir -her ikisine de daha sonraki bölümlerde daha yakından bakacağız.) Her öğünde üç dilim yiyorsanız, bir dilime indirin ve gerçekten istemiyorsanız uzatıldığında almayın. Otomatiğe bağlanmış gibi yemeyin. Er geç yalnızca gerçekten istediğinizde yemeye başlayacaksınız! Lida yorumları ‘na baktığınızda sizinle ortak özelliklere sahip insanlar göreceksiniz. Bu arkadaşların yorumları ve görüşeri de şüphelerinizi ortadan kaldırmanızda sizlere yardımcı olabilir.