Lida ile Vücudunuzdaki Görülebilir Etkiler

Lida hapı yaşamı olumlu yönde destekleyen her şey rasayana etkisi yapar. Süt, ghee, bal, pirinç doğal rasayana’lardır ve Ayurveda’nın düzenli alınmasını önerdiği gıdalardır. Ruhsal gelişmeyi olumsuz etkileyen, rasayana’ların tersi bir etkiye sahip, bazı yiyecekler vardır. Bunlar mantar, soğan, sarmısak ve yerfıstığıdır. Mantarın temel gıdası, ormanlardaki çürüyen yapraklar, ölü atıkların hücreleridir. Görevi çürümüş hücreleri temizlemektir. Ancak kültür mantarları için bu durum tam olarak geçerli değildir. Mantar, genelde, meditasyon yapan kişilerde derinleşmeyi olumsuz etkiler.

Lida diyet hapı bunlar ihtiyaç halimle tüketilebilir. Bu bilgi, sadece, meditasyon yapan veya kendinde ruhsal bir gelişme, evrimleşme planlayan insanlar için geçerlidir. Süt, Ayurvedik literatürde doğal ve çok besleyici bir gıdadır. Özellikle Pitta’yı ve diğer dosha’ları dengeler ve dhatu’lar tarafından hemen emilir. Tatlı bir lezzeti vardır. Kalsiyum, magnezyum, pek çok vitamin ve mineral açısından zengin olan süt, sağlıklı bir sindirimle iyi bir oja oluşturur. Yüksek kan basıncını ve kanseri önleyici etkisinden söz edilir. Yağlı özelliğiyle sağlıklı dışkılamayı, kadın ve erkeğin üreme organlarının faaliyetlerini, sağlıklı sperm ve yumurta oluşmasını sağlar.

Lida tablet bedenin kemik yapısı için, özellikle gelişme çağındaki çocuklar ve yaşlılar için çok önemlidir. Sakinleştirici bir özelliği vardır, uykuya çabuk dalmaya yardımcı olur. Enerji verir, kalbi kuvvetlendirir. Gençleştirici, yaşam gücünü ve zekâyı destekleyici özelliğinden dolayı, düzenli alınması önerilir. Son yıllarda sütün zor sindiriminden ve alerjik rahatsızlıklara yol açtığından söz edilmeye başlandı.