Lida ile Dökümanlar

Lida hapının öncelikle yan etkisi var mı? bundan bahsedelim, hiç bir yan etkisi bulunmadığını belirtelim. Ancak bazı rahatsızlıkları bulunan kişilere zarar verebilir. Mesela kalp hastalarına, tansiyon, astım gibi rahatsızklıkları bulunan kişilerin lida kapsülü kullanmalarını tavsiye etmiyoruz.

Ayrıca lida hapı diğer ürünler gibi kilonuzu tekrar aldırmaz. Kalıcı kilo verme işlemini başarı ile gerçekleştirmektedir. 2001 yılının ocak ayında audiology’de yayınlanan bir araştırma, rock konserlerinden diskolara ve marangozluğa kadar, gürültülü aktivitelere dahil olan insanların, katılım gösterdikleri her beş yıllık periyot için giderek artan işitme kaybı riskine maruz kaldıklarını saptanmıştır.

Zamanınızı gürültülü olmayan yerlerde geçirmeye özen gösterin veya kulak tıkaçları kullanmayı deneyin. Günümüzde işitme kaybı bir salgına dönüşmüştür. İşitme cihazlarının kullanımı giderek artmaktadır ve bunun tek sebebi, insanların yaşlanıyor olmaları değildir.

Gürültü başka sorunlara da yol açabilir. Beslenme de kilo vermede etkilidir. Doğru beslenerek ve lida hapını kullanarak zayıflayabilirsiniz. Kapı çaldığında, bir arabanın alarmı ötmeye başladığında ya da müziğin sesi aniden açıldığında, yerinizden “zıpladığınız” oluyor mu? Gürültü pek çok şekilde stresli olabilir, fiziksel ve psikolojik sorunlara yol açabilir.

2001 yılının mart ayında, Journal of the acoustical Society of america’da yer alan bir araştırmaya göre, karayolu, tren yolu ve hava trafiğinden dolayı kronik olarak gürültüye maruz kalan çocuklarda kan basıncının ve stres kimyasalları miktarının yükseldiği görülmüştür. Şunu da unutmamakta yarar olacağını düşünüyoruz zayıflama çabası beyni de etkiliyebilir! bunun için çok fazla aç kalmaya çalışmayalım.

2001 yılının şubat ayında, psychological medicine’da yer alan benzer bir araştırma, kronik uçak gürültüsüne maruz kalan çocukların okuduklarını algılamada güçlük çektiklerini saptadı. Gürültü aynı zamanda besin yetersizliğine sebep olur; 2001’in Şubat ayında Occupational Medicine’da yer alan bir araştırma, sürekli yüksek sese maruz kalan fabrika çalışanlarının idrar yoluyla kalsiyum ve magnezyum kaybettiklerini saptanmıştır.