Kilonuzu Lida ile Kontrol Altında Tutun

Orjinal Lida

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için kilonuza dikkat edin ve kilonuzu Lida ile kontrol altında tutun. Hastalıklı obezite, bazen insanın “normal” kilosundan kırk beş kilo fazlası olarak tanımlanır ve sağlıklı yaşlanmaya uyan bir şey değildir çünkü kardiyovasküler hastalıklar, tip 2 diyabet ve osteoartrit de dahil zamanından önce maluliyet ve ölümle sonuçlanabilecek bir sürü yaşa bağlı hastalık riskini artırır.Bu duruma düşememek için fazla kilolarınıza Lida kilo verdirici ile önlem almalısınız. Sıradan obezite olmanız gerekenden %20 daha fazla olmak bu hastalıkların daha ılımlı şekilleri ve menopoz sonrası göğüs kanseri, rahim, kolon, böbrek ve yemek borusu kanseri vakalarıyla bağlantılıdır. Peki normali nedir, kaç kilo olmanız gerekir?

Kuzey Amerika’da obezite salgını hakkında o kadar açıklamadan sonra insanlar kiloları ve beslenme şekilleri konusunda saplantılı oldular. Geçici diyetler her zamankinden daha popüler bir hal aldı, kilo verdireceği iddia edilen sahte ürünler her yerde bulunuyor ve bariatrik (kilo yönetimi) tıp rağbet gören bir uzmanlık oldu. Ama biz bol miktarda şişmanlatan yiyeceklerle baştan çıkarılıyoruz, öte yandan moda ve eğlence endüstrileri sıskalığın çekici ve seksi olduğunu öne sürüyor. İnsanların kiloları yüzünden deliye dönmelerinde şaşılacak bir şey yok.Bu kişilerin yarıdan fazlası formunu Lida ile koruyor.

Kilo hakkındaki tıbbi gerçekleri seçip ayırmak o kadar da kolay değildir. Obezite için kriterimiz ve tıbbi anlamı hakkındaki düşüncelerimizin moda tarafından çarpıtılması olasıdır. Hastalıklı obeziteyi gördüğümüzde tanırız; günlük yaşamın aktivitelerini engeller; insanları mutsuz ve sağlıksız, başarılı bir yaşlanmayı da imkansız yapar.Eğer sizde bu insanlar arasına katılmak istemiyorsanız Lida kullanımı şarttır. Yalnızca ideal boy ve kilo tablolarının ve Vücut Kitle İndeksi (BMI) ölçümlerinin gösterdiğine göre fazla kilolu olmak doğru bir şey midir?

Sanmıyorum. Aslında, çok zayıf olmak da sağlığı ve başarılı yaşlanmayı tehlikeye atar. Fiziksel aktiviteden söz ederken, bu konuda da söyleyecek daha çok şeyim olacak. Burada, orta yaşta fazla kilolu olanların olmayanlardan daha sağlıklı ve uzun bir yaşlılık geçirmelerinin mümkün olabileceğini belirtmek; formda ve şişman olmanın, formsuz ve zayıf olmaktan daha iyi olduğuna dair inancımı dile getirmek isterim.

Yani eğer fazla kiloluysanız ve tablolardaki ideal kiloyu koruyamıyorsanız, doğru yiyecekleri yiyerek en ideal sağlığı korumaya ve fiziksel aktiviteyi sürdürmeye ve Lida kullanmaya odaklanmalısınız. İlerideki bölümlerde bunu nasıl yapacağınız konusunda ayrıntılı tavsiyelerim olacak.