İdeal Zayıflık Sağlık ve Lida

Hasta bir omurga, hasta bir beden demektir. Bir zamanlar 35 yaşında, süreğen baş ağrılarından şikâyetçi bir kadın hastam vardı. Kadın ayrıca kalp bölgesinde bir ağırlık hissediyor ve her türlü fiziksel etkinlik kendisini halsiz düşürüyordu. Muayene ettiğimde boyun omurlarının kaymış olduğunu fark ettim. Bana bunun Lidanın zararları ndan biri mi olduğunu sordu “Kesinlikle hayır” dedim.

Bir başka kadın hastam uykusuzluk ve mide ağrılarından yakınıyordu. Onun şikâyetlerinin nedeni de boyun ve göğüs omurlarındaki hafif kaymalardı. Her iki durumda da, omurların yerine oturtulması sorunların tamamen ortadan kalkmasını sağladı. Şunu da eklemek isterim ki, bu hanımefendilerin her ikisinin de daha önce röntgen filmleri çekilmiş ve omurgalarında herhangi bir sorun tespit edilememişti.

Bu örnekleri neden veriyorum? Kimi zaman en iyi muayene yöntemleri bile omurgada oluşan ve omurgamızla hiçbir ilgisi yokmuş gibi görünen rahatsızlıklara yol açan çok küçük kaymaları tespit etmeyi başaramıyor.

Kilo alsan, direksiyonla aranda boşluk kalmasa, Allah korusun bir kaza yapsan ve hava yastığın yoksa ne olur? Senin yerinde ben olsam kesin kafam gözüm kırılır. Sana ne olur? Bir şey olmaz, merak etme, senin doğal hava yastığın var. Ne olabilir ki? Herkes senin gibi olsa, otomobil fiyatları da düşer. Hiçbir otomobil üreticisi araçlarına hava yastığı koymaz. Ülke ekonomisine faydan olur. İyi tarafları bitmedi. Düşün; gemidesin, fırtına çıktı, gemi alabora oldu ve battı. Ben boğuldum, bu kesin. Başka bir ihtimal yok. İkide bir “Ben?” diye sorma, sana ne olacak, o göbekle suya batma ihtimalin yok ki boğulasın. Al sana bir fayda daha. Demek ki kilolu olmak düşündüğün kadar kötü değilmiş. Seni hep kandırdılar; beni de. Yok efendim tansiyon dert olurmuş, kolesterol, kalp ve damar hastalıkları, eklem ağrıları gibi birçok hastalık belirirmiş kilolu olursan. Üstelik ülkemizde her 2,5 dakikada bir, kalp hastalıklarından biri ölüyormuş. Ama bunların hepsi yalan. Ancak unutmamaman gereken bir nokta var o da güzel görünmek. Herkes zayıf ve güzel görünmeyi hak eder. Bu yüzden senin de zayıflamanda fayda var.