Diyet Yaparken Lida’nın Önemi

Kilo verirken , en önemli faktörlerden biri  yüzmedir yüzerken bütün vücut kaslarını aynı anda çalıştırdığı için zayıflamanız biraz daha kolaylaşacaktır. Biz gerek tatilde olsun gerekse normal şartlarda imkanınız varsa Lida kullanırken yüzme öneriyoruz. Zaten vücudumuzun çalışmasında en etki gösteren yöntem kuşkusuz ki spordur fiziğinizi şekle sokması da ayrıcalık mesela sadece diyet yaparak zayıflayan birinin mutlaka vücudu sarkık ve baya yumuşak olur fakat diyet yanında birde spor yapılırsa dinç sert ve daha zayıf görüntü sağlarsınız.

Yüzerek kilo vermek de metabolizmayı inanılmaz hızlanrıyor ve zayıflamakta basitleşiyor. Zaten spor yapmadan vücudunuzun şekle girmesi çok zor. Belki kilo verebilirsiniz ama düzgün ve biçimli görüntü olmaz çökmüş ve bitkin görünürsünüz,  Örneğin yemek yerken de birazcık olsa yavaş ve seçerek yersek midemiz yorulmadan rahat bir şekilde hareket etmemiz mümkün olabilir. Hafif yüzmenin bile saatte 500 kalori yaktığını biliyor muydunuz? Yemeğinizi düzgün ve istediğiniz her şeyden yediğiniz zamanda bile yedikten sonrada yüzerseniz kilo ya dönüşebilecek yağlar kalmayacak, normalde duş almanın bile kalori yakımı fazladır.

Su her yönden faydalı içilmesi yüzülmesi bunlar hep vücuda yararlı olan durumlardır. Bol su tüketmek vücudun çok sevdiği ve metabolizmayı hızlandırdığı için zayıflattığı gerçeğini de kesinlikle aklımızda çıkarmayalım yemeklerden hemen sonra içilmesi tavsiye edilmiyor çünkü ters tepki yapıp kilo almanıza neden olabilir yemeklerden 1 saat sonra içilmesi sağlığınız açısından ve kilo açısından yararlı olacaktır. Tokken içilen su yapacağı tek şey mideyi şişirmek ve kilo aldırmak olacaktır. Ve elimizden geldiği kadar soğuk içmemeye gayret göstermeliyiz, oda sıcaklığında içilmesi sağlığımız açsından  daha önem taşır. Çok sıcak içilmesi de doğru değildir. Çok sıcak ve çok soğuk su içmek mideyi yorar ve rahatsızlık verir. Dikkatli beslenerek kilo verelim.